Image

Gambaran keseluruhan analog Nazonex

Nasonex - ubat yang dihasilkan dalam bentuk semburan, yang dirancang untuk menahan reaksi alahan pernafasan. Di samping itu, ubat ini berkesan mengatasi rhinitis dan sinusitis. Walaupun keberkesanannya mencukupi, ubat tersebut mempunyai satu kekurangan - ia mempunyai kos yang terlalu mahal. Memandangkan keadaan banyak pesakit ini, persoalannya ialah apakah Nazonex mempunyai pengganti yang serupa dengan harga yang lebih berpatutan.?

Petunjuk Nasonex

  • Rinitis alergi - kronik atau bermusim;
  • Sinusitis berterusan.

Jangan menetapkan ubat

  • Kepada orang yang tidak bertoleransi terhadap komponen produk;
  • Mengalami penyakit berjangkit pada mukosa hidung;
  • Telah menjalani pembedahan atau kerosakan pada saluran pernafasan atas;
  • Kanak-kanak di bawah 12 tahun.

Di samping itu, berhati-hati harus diberikan kepada mereka yang mempunyai pelbagai bentuk tuberkulosis, jangkitan virus yang sistematik.

Bolehkah saya menggunakan payudara hamil dan menyusu??

Menurut doktor yang berkelayakan, rawatan untuk wanita hamil dan mereka yang pada tahap penyusuan tidak digalakkan untuk wanita.

Ini disebabkan oleh fakta bahawa kajian khusus mengenai ketoksikan dan kesan pada janin belum dilakukan. Mereka yang berada dalam tempoh penyusuan harus memutuskan sendiri apakah anak itu akan dirugikan, lebih daripada manfaat seorang ibu dengan rhinitis.

Kesan sampingan

  • Mimisan dan pelepasan lendir lain;
  • Sensasi terbakar dan kerengsaan di hidung;
  • Keradangan mukosa faring;
  • Kejadian bersin;
  • Sakit kepala.

Kaedah pentadbiran dan dos

Arahan penggunaan:

Dos terapi dan profilaksis adalah 50 mcg di setiap lubang hidung (2 suntikan) 1 kali sehari. Ia dibenarkan meningkat kepada 400 mcg jika perlu (dos maksimum sehari).

Dengan penurunan gejala, dos harus dikurangkan.

Cadangan dan syarat penggunaan khas

  • Elakkan bersentuhan dengan organ visual;
  • Botol mesti digoncang sebelum digunakan;
  • Sebelum menggunakan alat sedut, anda perlu melakukan tidak lebih daripada 7 klik pembetulan;
  • Kesan sampingan, iaitu pelbagai kerengsaan pada rongga hidung dan faring, yang berlanjutan untuk jangka masa panjang, adalah sebab penamatan terapi.

Berapa harga Nazonex: harga di farmasi

Produk farmasi ini boleh dibeli dengan pergi ke mana-mana kedai farmasi atau membuat pesanan dalam talian tanpa meninggalkan rumah anda. Harga untuk itu boleh mencapai hingga 785 rubel (maklumat yang diambil dari perkhidmatan Internet untuk memesan ubat - apteka.ru, Moscow). Perlu diingat bahawa kosnya agak tinggi. Fakta ini membuatkan kita mencari ubat yang lebih berpatutan..

Senarai analog semburan murah Rusia dan import

Setelah mengkaji pasaran farmaseutikal, ternyata merupakan jadual yang membandingkan kos dana yang serupa. Mereka mempunyai komposisi dan petunjuk yang serupa..

Analoginya lebih murah daripada NazonexHarga Apteka.ru dalam rubel.Harga piluli.ru dalam rubel.
MoscowSPbMoscowSPb
Flixonase735751769708
Avamis634650759581
Desrinitis387399407361
Nozephrine384408510-
Nazarel3673981412332
Momat Rino364376434-
Vibrocil284314289256
Nasobek180190197171
Xylen77777162

Flixonase - (Poland / Sepanyol)

Berikan rawatan rhinitis yang berlaku pada musim, serta pencegahan dan perkembangannya menjadi berterusan.

Dilarang digunakan untuk kanak-kanak di bawah umur 4 tahun dan untuk orang yang tidak bertoleransi terhadap komponen.

Wanita dalam kedudukan dan menyusui susu ibu kanak-kanak - tidak digalakkan.

Reaksi badan yang tidak diingini mungkin adalah rasa kering dan kerengsaan, perubahan rasa. Manifestasi ruam kulit tidak dikecualikan.

Avamys - (United Kingdom)

Produk British ini berkesan terhadap rinitis alergi pada orang dewasa dan kanak-kanak berumur lebih dari 2 tahun. Ini adalah perbezaan utamanya dari generik lain..

Senarai larangan penggunaan kategori hanya merangkumi kepekaan terhadap bahan yang membentuk ubat. Avamis tidak digalakkan untuk mereka yang mengalami disfungsi hati..

Secara selari, Avamis tidak memberi kesan serius kepada organisma yang berpenyakit. Fenomena yang paling biasa adalah mimisan dan pembentukan ulser kecil di dalamnya..

Desrinitis - (Republik Czech)

Ubat ini mempunyai profil yang cukup luas. Inilah perbezaan utamanya. Ia digunakan secara topikal untuk menghilangkan keradangan dan gatal pada pelbagai dermatitis. Di samping itu, Desrinitis digunakan untuk penyedutan, merawat asma bronkial. Mirip dengan Nazonex, ubat ini memungkinkan untuk melawan rhinitis, yang menampakkan diri pada musim atau sinusitis yang berterusan dan teruk (bagaimanapun, bersamaan dengan penggunaan antibiotik yang selari).

Rakan Czech dikontraindikasikan pada pesakit hipersensitif yang mempunyai jangkitan bersamaan rongga hidung dan mereka yang baru-baru ini menjalani pembedahan di saluran pernafasan atas.

Ibu hamil dan menyusui harus mempertimbangkan sama ada risiko terhadap bayi atau bayi yang belum lahir tidak melebihi kesan terapeutik yang mungkin bermanfaat..

Tindak balas buruk yang bersamaan dengan penggunaan hidung mungkin adalah perasaan kerengsaan, seperti pembakaran, gatal-gatal, kekeringan di saluran pernafasan atas, pembentukan gumpalan darah.

Nozefrin - (pengganti Rusia)

Pengilang domestik menawarkan pengganti yang cukup baik dan agak murah yang akan membantu menyembuhkan rhinitis alergi, sinusitis akut (termasuk kronik). Di samping itu, kompetensi Nozefrin merangkumi poliposis rongga hidung, menyebabkan pelanggaran fungsi pernafasan dan bau.

Ubat ini tidak diresepkan untuk toleransi yang lemah terhadap arus atau unsur-unsur tambahannya, serta setelah campur tangan pembedahan baru-baru ini dan kecederaan pada rongga hidung. Had umur bergantung pada diagnosis. Oleh itu, rawatan rhinitis alergi bermusim dilarang untuk kanak-kanak di bawah umur 2 tahun, sinusitis - sehingga 12 tahun, dan poliposis - sehingga dewasa.

Perlu berhati-hati dengan jangkitan tuberkulosis (dalam bentuk laten dan aktif), jangkitan virus atau kulat, serta herpes. Wanita dalam kedudukan dan ibu yang menyusui Nozefrin tidak digalakkan.

Terapi, dalam kes terpencil, mungkin disertai oleh sejumlah reaksi selari. Ini termasuk pelepasan darah dalam bentuk lendir, gumpalan dari hidung, kerengsaan pada bahagian dalamnya, pembentukan bisul kecil. Selain itu, sakit kepala dan bersin tidak boleh dikesampingkan..

Nazarel - (Republik Czech)

Petunjuk utama adalah pencegahan berlakunya dan rawatan hidung biasa, serta hidung berair yang disebabkan oleh alahan.

Tidak perlu menggunakan Nazarel untuk kanak-kanak di bawah umur 4 tahun, pesakit hipersensitif. Selain itu, tidak dianjurkan menggunakan alat ini sekiranya terdapat herpes, pelbagai penyakit lain yang berjangkit, yang mempengaruhi saluran pernafasan atas. Hanya antibiotik yang kuat dan berkesan yang dapat mengatasinya. Perhatian juga mesti dilakukan setelah operasi yang melibatkan saluran pernafasan atas atau kerosakan serius..

Dalam bentuk kesan sampingan, rasa sakit di kepala, kekeringan dan gatal-gatal dengan pengenalan Nazarel, terjadinya bau dan rasa yang tidak menyenangkan di mulut, serta alergi - ruam pada kulit, pembengkakan wajah mungkin terjadi. Terapi jangka panjang boleh memberi kesan serius pada pertumbuhan anak yang stabil, meningkatkan tekanan intraokular dan mengurangkan fungsi korteks adrenal..

Momat Rino - (India)

Petunjuk merangkumi hidung berair, yang mempunyai manifestasi bermusim atau alergi, resdung pelbagai jenis. Momat Rino mempunyai petunjuk serupa dengan Nozephrine kerana keberkesanannya terhadap poliposis yang menyebabkan kegagalan pernafasan.

Larangan penggunaan produk perubatan India berlaku untuk pesakit hipersensitif yang telah menjalani pembedahan atau kecederaan hidung yang serius. Terdapat juga had umur. Ia sepenuhnya sesuai dengan Nozefrin..

Kesan yang tidak diingini pada organisma yang berpenyakit sering merangkumi faringitis, sakit kepala, peningkatan tekanan intraokular, pendarahan dari rongga hidung, kerengsaannya, yang disertai dengan pembakaran.

Vibrocil - (Switzerland)

Ubat yang cukup biasa dan universal yang membolehkan anda mengatasi hidung berair akut, yang disebabkan oleh selesema atau alergi. Vibrocil boleh diresepkan untuk merawat sinusitis berterusan atau bentuk akut. Ubat Swiss menonjol dengan kemampuannya untuk memberi kesan tambahan pada media otitis telinga akut. Perbezaan lain dari sebilangan besar pengganti yang dipertimbangkan dalam artikel ini adalah penggunaan sebagai persediaan untuk operasi atau setelah, menghilangkan pembengkakan rongga hidung, yang disebabkan oleh gangguan di kawasan ini.

Vibrocil dikontraindikasikan jika pesakit mempunyai intoleransi terhadap komposisinya, rhinitis atropik, atau usia kurang dari 6 tahun. Larangan kategorik berlaku untuk wanita hamil dan menyusui.

Penjagaan khusus semasa terapi harus diperhatikan bagi orang yang mempunyai penyakit kardiovaskular, glaukoma dan masalah tiroid..

Perbezaan positif adalah bahawa ubat ini tidak menyebabkan mimisan. Hanya pembakaran dan kekeringan di saluran pernafasan atas yang dapat terjadi secara berdampingan.

Nasobek - (Republik Czech)

Perlu diperhatikan keberkesanannya terhadap rhinitis manifestasi alahan dan bermusim. Nasobek menghilangkan kesan selesema yang disebabkan oleh kerengsaan seperti bau pedas atau udara sejuk.

Produk farmaseutikal ini tidak akan diresepkan kepada orang yang tidak bertoleransi dengan komponen yang termasuk dalam komposisi, yang mempunyai jangkitan asal kulat, herpes okular dan mimisan yang kerap. Had umur - tidak lebih awal daripada 6 tahun.

Perhatian mesti dilakukan pada mereka yang didiagnosis dengan penyakit hati yang teruk, glaukoma, pernah mengalami infark miokard sebelumnya, serta operasi di hidung.

Serangga dalam kebanyakan kes tidak menyebabkan kesan sampingan yang teruk. Hanya kejadian ringan yang mungkin berlaku, seperti bersin yang kerap, sakit hidung, sensasi terbakar. Kerana reaksi terhadap komponen tertentu produk, ruam atau gatal-gatal kulit mungkin berlaku..

Xylene - (pengganti paling berpatutan dalam negeri)

Memandangkan kosnya rendah, ia dapat melawan kinitatif dengan rhinitis pelbagai asal usul, sinusitis, otitis telinga. Selain itu, Xylen boleh terlibat dalam fasa persediaan untuk diagnostik yang mempengaruhi saluran hidung.

Xylene dikontraindikasikan pada orang dengan glaukoma, rhinitis atropik, tekanan darah tinggi, degupan jantung tinggi dan sensitif terhadap bahan aktif..

Wanita yang mempunyai bayi atau menyusui harus menggunakan Xylene hanya setelah pelantikan doktor, yang mesti menentukan apakah ia akan berkesan untuknya tanpa menyebabkan bahaya serius pada janin dan bayi. Di samping itu, mereka perlu mematuhi dos yang ditetapkan oleh doktor dengan ketat, mengelakkan kelebihannya yang ketara.

Perlu ditambah bahawa rawatan terapi jangka panjang dengan ubat ini tidak dibenarkan.

Fenomena bersamaan boleh disebabkan oleh penggunaan yang lama atau kerap. Kerengsaan membran mukus, gatal-gatal di hidung dan bersin didapati secara tunggal. Edema berlaku lebih jarang, berdebar-debar mempercepat, tekanan darah meningkat, menyebabkan perkembangan sakit kepala, muntah dan gangguan tidur.

Ringkasan sinonim yang murah

Alat yang dipelajari dalam artikel mempunyai sejumlah pengganti yang layak yang tidak berbeza asasnya dalam komposisi dan petunjuk. Syarikat yang terlibat dalam pengeluaran produk farmasi terletak di pelbagai bahagian dunia dan menghasilkan produk yang berpatutan yang dapat melawan penyakit rongga hidung. Mana-mana kedai farmasi, mana-mana farmasi dalam talian mempunyai pelbagai jenis ubat yang akan memuaskan wakil setiap kumpulan sosial. Perkara penting, dalam hal ini, adalah menghubungi institusi perubatan di mana pakar otolaryngologi yang berkelayakan membuat diagnosis yang tepat, menulis rejimen ubat dan dos yang paling sesuai.

Nasonex: analog untuk kanak-kanak

Untuk rawatan adenoid pada kanak-kanak, ubat kuat, termasuk semburan Nazonex, digunakan. Benar, kerana kos yang tinggi, ramai ibu bapa berminat dengan soalan - adakah mungkin untuk mengganti ubat dengan analog yang lebih murah?

Apa itu nasonex

Adenoid adalah percambahan tonsil nasofaring, yang disertai dengan kesukaran bernafas, hidung berair yang berterusan, selsema yang kerap dan gejala lain. Penyakit ini boleh menyebabkan komplikasi serius, termasuk gangguan pendengaran, gangguan pertuturan, proses keradangan dan gangguan lain.

Sekiranya tiada kesan terapi konservatif, satu-satunya rawatan untuk adenoid adalah pembedahan.

Untuk rawatan adenoid pada kanak-kanak, terapi kompleks digunakan, termasuk ubat Nazonex.

Ini mendorong aliran keluar cecair berlebihan, melegakan proses keradangan dan menghilangkan ciri-ciri manifestasi alergi dari adenoid. Bersama dengan cara lain, ia dapat mengurangkan gejala penyakit dan mengurangkan keadaan anak.

Petunjuk untuk digunakan

Penyakit dan keadaan patologi berikut adalah antara petunjuk penggunaan Nazonex:

  • rhinitis alahan, sepanjang tahun atau bermusim;
  • sinusitis akut atau pemburukan bentuk kronik penyakit ini (sebagai ubat tambahan dalam terapi antibiotik);
  • rhinosinusitis akut dengan manifestasi ringan atau sederhana tanpa lampiran jangkitan bakteria;

Ubat ini digunakan untuk tujuan terapi dan profilaksis - pada kanak-kanak berusia lebih dari dua tahun ia digunakan untuk rawatan, pada pesakit berusia lebih dari 12 tahun untuk pencegahan penyakit organ-organ ENT. Pencegahan disarankan pada pesakit yang terdedah kepada perkembangan keadaan alergi, 4 minggu sebelum musim alergi yang dijangkakan.

Analog dan pengganti

Oleh kerana semburan hidung Nazonex dianggap sebagai ubat yang mahal, farmasi sering meminta analognya yang lebih murah. Terdapat senarai ubat yang cukup besar dengan mekanisme tindakan dan petunjuk yang serupa, tetapi dengan kos dan ciri penggunaan yang berbeza.

Avamis

Ubat Avamis dianggap analog paling dekat dengan Nazonex, kerana sesuai dengan mekanisme pendedahan, dan senarai petunjuk dan kontraindikasi secara praktikal bertepatan. Ia dianggap sebagai ubat yang berkesan - mengurangkan adenoid, keparahan gejala dan tidak mengeringkan mukosa hidung. Hampir tidak ada kesan sampingan, sehingga dapat digunakan pada masa kanak-kanak (setelah 2 tahun), dan juga semasa kehamilan, tetapi penggunaan profilaksis dilarang.

Flixonase

Komposisi Flixonase dan Nazonex merangkumi bahan aktif yang serupa, jadi arahan penggunaannya hampir sama. Flixonase mempunyai kesan anti-radang yang jelas dan melegakan alergi, oleh itu, tidak memerlukan penggunaan antihistamin tambahan.

Salah satu perbezaan utama ubat adalah bahawa Flixonase telah digunakan hanya dari usia 4 tahun - dalam rawatan adenoid pada anak kecil, perlu memilih ubat lain.

Nasobek

Semburan hidung Nasobek tergolong dalam kategori farmakologi yang sama dengan ubat Nazonex - kortikosteroid (hormon). Ia mempunyai kesan yang ketara pada tubuh, menekan proses keradangan dan dianggap sebagai ubat paling berkesan yang digunakan untuk penyakit organ-organ ENT yang bersifat alergi..

Semasa menggunakan Nasobek, anda perlu mengkaji dengan teliti arahan penggunaannya, kerana senarai kontraindikasi cukup luas. Ini termasuk jangkitan kulat, mimisan yang kerap, berumur kurang dari 6 tahun, patologi pernafasan dan glaukoma.

Nazarel

Ubat ini boleh didapati dalam bentuk semburan hidung berdasarkan kortikosteroid sintetik dan dianggap sebagai alat yang komprehensif. Kesan aplikasi dapat dilihat setelah beberapa jam dan berlangsung cukup lama. Mekanisme kesannya adalah seperti berikut:

  • penyempitan saluran darah;
  • penurunan jumlah pelepasan dari hidung;
  • penghapusan bengkak;
  • melegakan proses keradangan;
  • penindasan tindak balas imun terhadap alergen.

Kekurangan Nazarel dapat disebut kemampuan untuk menyebabkan kesan sampingan, yang meliputi kerengsaan dan kekeringan pada selaput lendir, mimisan, ruam, katarak, perubahan rasa di mulut, sakit kepala.

Nozephrine

Ubat yang dibuat di Rusia adalah analog struktur Nazonex, dan kesannya berdasarkan bahan serupa - mometasone furoate. Ia digunakan untuk merawat sinusitis kronik dan akut, rhinitis alergi, adenoid dan keadaan lain yang disertai dengan hidung berair, edema dan proses keradangan organ ENT.

Perbezaan antara ubat-ubatan adalah dalam senarai komponen tambahan, dan feniletil alkohol adalah sebahagian daripada Nazonex.

Dengan kecenderungan alergi terhadap bahan kimia, ubat untuk rawatan adenoid harus dipilih dengan teliti, setelah mengkaji senarai komponen tambahan.

Semasa ujian klinikal, Nazonex menunjukkan kesan yang lebih lama dan lebih jelas, lulus semua ujian klinikal dan membuktikan keselamatannya. Nozephrine dianggap sebagai ubat generik yang murah, tetapi cukup berkualiti dan berkesan..

Desrinitis

Desrinitis Nasal Spray dihasilkan oleh pengeluar Israel dan mempunyai senarai petunjuk dan kontraindikasi yang serupa dengan Nazonex. Perbezaan sedikit terdapat dalam komposisi - kesan ubat berdasarkan mometasone furoate, tetapi bahan tambahannya sedikit berbeza. Mereka dijual di farmasi dalam bentuk semburan dan melegakan gejala utama penyakit alergi, termasuk adenoid.

Satu-satunya perbezaan adalah kos - Desrinitis adalah urutan besarnya lebih murah daripada Nazonex, jadi sering dipilih sebagai pengganti ubat yang berkesan.

Momat Rino

Sebagai tambahan kepada bahan aktif utama mometasone furoate, Azomastine, antihistamin, yang meningkatkan kesan terapeutik, adalah bahagian dari Momat Rino. Ubat ini digunakan untuk rawatan simptomatik rhinitis yang berasal dari alergi, dan mempunyai mekanisme pendedahan yang serupa dengan Nazonex..

Tidak ada perbezaan yang signifikan antara Momat Reno dan Nazonex, tetapi ubat pertama mengandungi komponen tambahan, jadi senarai kontraindikasi dan kesan sampingannya lebih luas. Nasonex, pada gilirannya, dianggap sebagai ubat yang lebih selamat dan berkesan yang mempunyai kesan cepat dan berkekalan..

Polydex

Ubat gabungan buatan Perancis yang mengandungi dexamethasone, phenylephrine, polymyxin, neomycin. Ia tidak boleh disebut analog lengkap Nazonex, kerana komposisi ubatnya berbeza, tetapi mekanisme tindakannya hampir sama.

Kerana kandungan komponen tambahan, Polydex mempunyai senarai indikasi yang lebih luas, mempunyai kesan dekongestan, vasokonstriktif dan antibakteria, dan tidak memerlukan penggunaan titisan dan antibiotik tambahan. Walau bagaimanapun, senarai kontraindikasi untuk ubat ini juga lebih besar daripada yang terdapat pada Nazonex - khususnya, semburan tersebut hanya boleh digunakan setelah 15 tahun.

Tafen Nasal

Bahan aktif utama dalam Tafen Nazal adalah budesonide - hormon glukokortikosteroid, yang hampir sama dalam mekanisme tindakannya dengan mometasone. Ia mempunyai kesan anti-radang dan dekongestan, mengurangkan gejala rhinitis alergi dan adenoid..

Tidak seperti Nazonex, kesan terapi penggunaan Tafen Nasal hanya berlaku selepas 2-3 hari, sementara Nazonex mula bertindak dalam 12 jam.

Kelebihan Tafen Nasal adalah bahawa ia dianggap sebagai ubat yang lebih selamat dan lebih ringan, sehingga dapat digunakan selama beberapa bulan untuk merawat rhinitis yang tidak alergi..

Cara memilih penggantian nasonex?

Nasonex dan analognya tergolong dalam kategori ubat hormon yang boleh menyebabkan kesan sampingan dan komplikasi yang serius. Oleh itu, apabila memilih ubat pengganti terbaik, perlu memperhatikan bukan kosnya, tetapi juga komposisi, senarai kontraindikasi dan kesan sampingan.

DadahBahan aktifPengilangHarga, sapu.
AvamisFluticasone furoateGlaxo Operations United Kingdom Limited, United Kingdom650
FlixonaseFluticasone propionateGlaxoSmithKline Pharmaceuticals SA, Poland760
NasobekBeclamethasoneIVAX Pharmaceuticals s.r.o., Republik Czech170
NazarelFluticasone propionateTeva LLC, Rusia320
NozephrineMometasone FuroateVerteks AO, Rusia400
DesrinitisMometasone Furoate MonohydrateTeva Pharmaceutical Enterprises Ltd., Israel350
Momat RinoMometasone Furoate MonohydrateGlenmark Pharmaceuticals Ltd., India350
PolydexNeomycin Sulfate, Polymyxin SulfateSofarteks untuk "Makmal. Bouchard Recordati ", Perancis550
Tafen NasalBudesonideLek, syarikat syarikat Sandoz, Poland / Slovenia420

Sangat tidak digalakkan untuk menukar ubat itu sendiri, terutamanya dengan adenoid pada kanak-kanak - jika anda perlu menggunakan analog Nasonex, berjumpa dengan doktor anda.

Berkongsi dengan rakan anda

Lakukan kerja dengan baik, tidak akan lama

Analog ubat "Nazonex" untuk bahan aktif

Nazonex

Komposisi: mometasone furoate (mikron, dalam bentuk monohidrat) bersamaan dengan mometasone furoate anhydrous - 0,5 mg.
Eksipien: selulosa tersebar (selulosa mikrokristal yang dirawat dengan natrium karmelosa) 20.0 mg, gliserol 21.0 mg, asid sitrik monohidrat 2.0 mg, natrium sitrat dihidrat 2.8 mg, polysorbate-80 0.1 mg, benzalkonium klorida (sebagai larutan 50%) 0.2 mg, air yang disucikan 0.95 g

Penerangan Ringkas

Nasonex adalah ubat hormon yang digunakan secara topikal dalam rawatan reaksi alergi. Ia juga sering diresepkan dalam rawatan sinusitis atau rhinitis kronik..

Telah diperhatikan bahawa ubat ini sangat berkesan dan sering ditoleransi dengan baik tanpa kesan sampingan. Apabila seseorang tidak bertolak ansur dengan komponen aktif, analog Nazonex dipilih untuknya. Pengganti biasanya lebih murah daripada ubat asli.

Arahan menunjukkan penyakit yang dirawat dengan semburan Nazonex:
- Reaksi bermusim atau berterusan alahan pada pesakit yang berumur lebih dari dua tahun;
- Sinusitis akut dan kronik telah digunakan sejak usia dua belas tahun;
- Pollinosis hidung dengan gangguan pernafasan hidung pada pesakit yang berumur lebih dari 18 tahun;
- Pencegahan rhinitis bermusim.

Harus diingat bahawa ubat ini akan berkesan dalam rawatan penyakit yang tidak berkaitan dengan jangkitan bakteria. Atas sebab ini, seorang doktor dengan hidung berair bertanya-tanya apakah saudara-mara mempunyai alahan, dan berapa lama ia berlaku. Hanya dengan itu memutuskan sama ada Nazonex harus diresepkan..

Dos:
- Kanak-kanak kecil diberi satu dos dalam setiap lubang hidung sekali, dua kali sehari;
- Untuk remaja dan dewasa, kira-kira dua tetes diresepkan di setiap lubang hidung dari dua hingga empat kali sehari.

Gunakan dalam pediatrik untuk alahan dan adenoid

Walaupun penjelasannya tidak disenaraikan, tetapi sekarang mereka mula memberi ubat Nazonex dalam rawatan adenoid. Nasonex sering diresepkan untuk kanak-kanak untuk penyakit seperti adenoid. Ini adalah amalan yang cukup berkesan, hanya penting untuk memilih komposisi anti-alergi yang tepat. Dalam rawatan alahan, semua komponen dan komponen harus dikaji dengan teliti untuk mencapai hasil yang diinginkan dan mengelakkan komplikasi kesihatan. Juga penting untuk mempertimbangkan usia pesakit dan kos ubat yang dibeli..

Analog Nasonex: penggantian mana yang lebih murah akan lebih baik?

Sekiranya anda tidak pernah demam, maka anda adalah... humanoid. Tetapi serius, maka secara berkala setiap orang menderita daripadanya. Walau bagaimanapun, dalam beberapa, hidung tersumbat secara kronik, dan vasokonstriktor tidak membantu. Maka anda harus menggunakan ubat hormon. Wakil terbaik mereka adalah Nazonex, tetapi harganya membuat anda memikirkan analog yang murah. Mari cari dia pengganti yang layak.

Untuk membantu rinitis: semburan hidung hormon nombor 1

Nazonex Intranasal Spray adalah ubat Belgia yang terkenal dan dicari yang telah berjaya meletakkannya di rak-rak farmasi kami 9 tahun yang lalu. Terdapat dalam beberapa dos dari 30 hingga 120 dos. Termasuk dalam kumpulan glukokortikoid, bahan aktifnya adalah mometasone furoate. Ia mempunyai kesan anti-alergi dan anti-radang yang ketara. Digunakan untuk terapi simptomatik untuk semua jenis rhinitis alergi, untuk rawatan poliposis, sinusitis, adenoid.

Penting! Semburan ini tidak sesuai untuk rawatan selesema yang disebabkan oleh kulat, virus atau bakteria..

Dilarang meresepkan ubat seperti itu hingga 2 tahun, dengan reaksi berlebihan terhadap komponennya, setelah prosedur pembedahan dan kecederaan hidung. Ia tidak sesuai untuk pesakit yang mengalami kegagalan hati, mimisan yang kerap. Kontraindikasi relatif adalah kehamilan, penyusuan dan pengambilan hormon lain. Pada latar belakang penggunaan semburan, reaksi buruk mungkin timbul: ruam kulit, terbakar, kerengsaan, sakit, kekeringan dan luka di hidung, sakit kepala. Perforasi septum hidung, gangguan fungsi adrenal, peningkatan tekanan intraokular, gangguan penglihatan, dan rasa sangat jarang berlaku. Ia boleh membawa kepada akibat yang lebih serius - edema Quincke, anafilaksis..

Sebagai kesimpulan, Nazonex mempunyai beberapa kelebihan penting: frekuensi rendah kesan sampingan yang serius, kepekatan tinggi setelah pengairan saluran hidung, kelajuan tindakan dan keberkesanan yang terbukti, kekurangan etanol. Tetapi ada juga tolak - harga tinggi. Kos ubat bergantung pada jumlah dos. Sekiranya terdapat 60 daripadanya - dari 460 rubel., Jika 120 - dari 805 rubel. sehingga 1000 gosok. Dan faktor ini tidak boleh dikecualikan, terutamanya jika memerlukan masa yang lama untuk sembuh..

Lawatan rak farmasi: analog Nazonex - dari kualiti hingga harga

Pelbagai jenis penyedut hormon yang mempunyai petunjuk yang sama dengan ubat yang dimaksudkan cukup luas. Mereka mungkin mempunyai bahan aktif yang berbeza, tetapi mempunyai kesan (kompleks) yang serupa: menghilangkan keradangan, melegakan bengkak, melegakan tercekik dan gejala alergi. Harga sebilangannya setanding dengan kos Nazonex, yang lain lebih murah. Analisis perbandingan analog akan membolehkan anda mencari pilihan terbaik untuk penggantian. Oleh itu, kami akan menjawab soalan utama yang ditanyakan oleh setiap pembeli dana tersebut kepada dirinya sendiri.

  • Flixonase (England) atau Nazonex - apa yang harus dipilih? Yang pertama berharga 760-815 rubel., Jadi tidak akan ada penjimatan dari pemerolehan tersebut. Sebagai peraturan, mereka membelinya jika tidak ada cara kedua, dan persoalan harga tidak berbaloi. Komponen utama dalam komposisinya adalah fluticasone propinate (120 dos). Tidak ada perbezaan yang signifikan antara ubat-ubatan dalam preskripsi, kontraindikasi dan kesan sampingan. Kelebihan Flixonase adalah bahawa ia tidak hanya mengatasi rhinitis alergi, tetapi juga menghilangkan manifestasi sekunder patologi ini: kemerahan, bengkak, gatal-gatal pada kelopak mata dan lakrimasi. Tetapi hanya dibenarkan menggunakannya dalam pediatrik dari usia 4 tahun.
  • Nasonex atau Avamys (UK) - yang manakah lebih baik untuk rawatan rhinitis alergi? Dadah kedua dikembangkan berdasarkan fluticasone furoate, dalam satu tabung berisi 120 dos. Anda boleh membelinya dengan harga 650 rubel. Komposisi tidak berbeza, parameter lain juga sama. Ia ditunjukkan dari 2 tahun. Menurut pakar otolaryngologi pediatrik, Avamis lebih sesuai untuk rawatan pertumbuhan adenoid. Ia memulihkan pernafasan hidung, menghilangkan edema, dan menghentikan pertumbuhan adenoid. Ia ditoleransi dengan lebih baik dan tidak menimbulkan rasa kering dan mimisan. Tetapi Avamis tidak digunakan untuk pencegahan.
  • Mana yang lebih baik - Desrinitis (Israel) atau Nazonex? Harga ubat Israel adalah dari 390 hingga 430 rubel. Spektrum tindakannya agak lebih luas: ia menghilangkan bukan sahaja manifestasi alahan, tetapi juga proses keradangan pada nasofaring. Ia juga boleh digunakan untuk merawat asma dan COPD. Selebihnya tiada bezanya.
  • Fluticasone. Bagaimana ia berbeza dengan Nazonex? Ini adalah semburan yang mengandungi fluticasone propionate dan non-alkonium chloride. Kos ubat adalah dari 350 rubel. Ia tidak memberi kesan sampingan yang berbahaya, tetapi secara aktif melawan kesesakan hidung kronik dan akut. Untuk kanak-kanak, ia boleh digunakan dari 4 tahun.
  • Nazonex atau Nazarel (Republik Czech) - mana yang lebih baik dari segi kecekapan, "kesan sampingan" dan harga? Nazarel mengandungi propinat fluticasone dalam jumlah 120 dos. Dijual dengan harga 320 rubel. Kesan ubat ini sama sekali: ubat ini berjaya merawat rhinitis akut dan alergi, dan dengan cepat melegakan kesesakan. Tidak ada yang lebih rendah daripada yang lain dalam kecekapan dan kepantasan. Kelemahan Nazarel adalah bahawa ia dihasilkan hanya dalam satu dos - 50 mcg dalam 1 dos. Dan, tidak seperti Nazonex, dibenarkan untuk digunakan hanya dari usia 4 tahun, sementara "pesaingnya" boleh dilantik dari 2 tahun. Di samping itu, dalam senarai "kesan sampingannya" muncul pertumbuhan anak-anak yang terbantut.
  • Sinoflurin. Bolehkah ubat domestik ini bersaing dengan Nazonex? Sekiranya kita membincangkan harganya, maka ya, kerana harganya 320 rubel, iaitu hampir 3 kali lebih rendah. Ubat ini tergolong dalam kumpulan glukokortikosteroid yang sama, tetapi mempunyai komposisi yang berbeza - ia mengandungi fluticasone propionate. Ia berkesan melegakan keradangan. Dibolehkan dari 4 tahun.
  • Nasobek. Ini adalah "saingan" Nazonex yang paling murah: anda boleh membelinya dengan harga 170 rubel. Sebelumnya, ia dihasilkan oleh dua syarikat - Teva (Israel) dan Aivex Pharmaceuticals (Republik Czech). Tetapi pada tahun 2011, syarikat Czech telah tamat izin pendaftaran, jadi Teva adalah satu-satunya pembekal ubat ini ke pasaran Rusia. Ubat ini mengandungi beclamethasone dalam jumlah 200 dos. Semburan ini tidak hanya melawan rhinitis, tetapi juga menghasilkan kesan imunosupresif (meningkatkan imuniti selular) dan mengurangkan jumlah lendir di hidung. Juga disarankan untuk menggunakannya untuk rhinitis vasomotor. Ia jarang menyebabkan reaksi buruk, tetapi penggunaannya hanya dibenarkan dari usia 6 tahun, dan tidak boleh digunakan untuk tujuan pencegahan. Ubat ini dilarang sama sekali pada trimester pertama kehamilan.

Penting! Oleh kerana semua dana yang disenaraikan adalah ubat hormon, mereka boleh menyebabkan ketidakseimbangan hormon. Oleh itu, anda tidak boleh menggunakannya tanpa janji temu, untuk meningkatkan dos atau tempoh rawatan secara bebas.

Berfikir seperti ahli farmasi: kehalusan pilihan

Oleh itu, jika doktor memberi anda preskripsi untuk pembelian Nazonex, ini sama sekali tidak kerana dia bersekutu dengan ahli farmasi dan ingin memberi mereka keuntungan. Ini benar-benar ubat yang mahal, tetapi ia pasti dapat mengurangkan semua gejala patologi rhinitis alergi, tidak akan membiarkan keadaan ini berkembang, dan tidak mungkin menimbulkan kesan sampingan. Pakar percaya bahawa ini adalah ubat universal untuk rawatan kerosakan mukosa akibat serangan alergen. Apabila digunakan dua kali di setiap lubang hidung ubat (120 dos), cukup selama 2 bulan.

Sekiranya anda memutuskan untuk tidak menjimatkan kesihatan, tetapi tiba-tiba ternyata Nazonex tidak ada di farmasi, maka sila beli Flixonase atau Avamis. Ini adalah "pesaing" ubat Belgia yang layak. Kesannya akan sama, risiko kesan sampingan tidak akan meningkat, dan anda juga akan mengurangkan perbelanjaan anda sedikit. Tetapi ingat: mereka hanya sesuai untuk rawatan. Sekiranya anda ingin melindungi diri anda dari rinitis alergi, maka dalam hal ini ia tidak akan berguna.

Sekiranya anda bersedia menghabiskan tidak lebih dari 300-400 rubel untuk rawatan, tetapi anda pasti mahukan ubat yang diimport, maka minta doktor memberi anda sesuatu dari senarai berikut: Desrinitis, Fluticasone, Nazarel. Sekiranya anda mempercayai pengeluar domestik, maka Sinoflurin akan membantu anda! Dia mempunyai reputasi yang cukup baik di kalangan doktor dan penghidap alergi yang berpengalaman..

Nah, pilihan anggaran adalah Nasobek: harganya hampir 6 kali lebih murah daripada Nazonex! Apa yang boleh menjadi tangkapan? Ketersediaan biologinya (kemampuan untuk meresap ke dalam peredaran sistemik dan mempengaruhi latar belakang hormon) apabila digunakan secara topikal adalah 1%, sedangkan di Nazonex adalah 0.1%. Di samping itu, ia diletakkan di dalam plastik dan bukannya bekas kaca. Petanda keselamatan ubat biasanya had umurnya. Dan di sini Nasobek kalah - dibenarkan dari 6 tahun berbanding 2 tahun di Nazonex. Berbalik kepada ulasan. Kira-kira 80% responden menilai keberkesanan Nazonex secara positif. Bagi Nasobek, statistik penilaian positif dan negatifnya berbeza - 60:40, dan rujukan untuk "kesan sampingan" lebih biasa.

Aduan utama yang dibuat pesakit kepada Nazonex adalah kos. Sudah tentu, ada analog ubat ini, tetapi harus difahami bahawa glukokortikosteroid, pada prinsipnya, tidak termasuk dalam senarai ubat murah, kerana pengeluarannya adalah proses teknologi yang kompleks, dan bahan mentah mahal diperlukan untuk pembuatannya. Oleh itu, sukar untuk memilih ubat yang paling murah, kerana harga yang rendah biasanya harganya bukan kualiti yang tinggi.