Image

Apa analog yang murah untuk menggantikan Nazonex?

Cara yang dapat mengatasi rinitis alergi harus bertindak dengan cepat, cekap dan lama untuk menyelamatkan hasil dari penggunaannya. Ini termasuk Nazonex, penyembur hormon generasi baru, tetapi ubat yang lebih murah boleh digunakan untuk penggunaan berterusan..

Bagaimana Nasonex Berfungsi?

Ubat ini dikeluarkan dalam bentuk semburan hidung. Ini adalah penggantungan, bahan aktifnya adalah mometasone furoate. Ia tergolong dalam glukokortikosteroid, dihasilkan secara buatan, ia dianggap kuat..

Penggunaan ubat yang tidak betul boleh membahayakan tubuh..

Bahan aktif bertindak dengan cepat, melegakan keradangan dan bengkak. Ini mengurangkan jumlah lendir yang dihasilkan, dan juga menyekat saluran darah, membantu menghilangkan hidung berair. Nasonex berfungsi lebih aktif daripada dexamethasone dan betamethasone, mempunyai kesan yang signifikan terhadap sintesis mediator keradangan.

Walau bagaimanapun, perkara yang sama boleh dikatakan mengenai pengganti lengkapnya dengan komponen aktif yang sama.

Bermakna dengan mometasone membantu dalam rawatan dan pencegahan rinitis alergi.

Semua analog Nazonex berdasarkan mometasone adalah sama dari segi farmakokinetik, aplikasi dan bentuk pelepasan. Ubat ini dibekalkan dalam botol yang selesa dengan dispenser. Sebelum penggunaan pertama, anda perlu menentukur dos dengan menekan dispenser beberapa kali. Selepas 3-5 klik, satu dos ubat adalah kira-kira 50 μg bahan aktif. Perkara yang sama harus dilakukan sekiranya ubat itu sudah lama tidak digunakan..

Ubat Aterosklerosis dan Mometasone

Tidak ada kontraindikasi langsung untuk penggunaan bahan aktif ini dalam aterosklerosis, dan juga kesan penggabungannya dengan ubat-ubatan kumpulan statin dan fibrate. Namun, harus diingat bahawa dengan manifestasi aterosklerosis yang jelas, semburan dengan mometasone dapat membahayakan. Mereka secara signifikan menyempitkan kapal di kawasan setempat, oleh itu, trombosis kapal dengan plak adalah mungkin.

Mometazone dapat mengurangkan kesan terapeutik penggunaan tablet untuk rawatan aterosklerosis.

Cara minum ubat aterosklerosis bersama dengan ubat alergi dapat diputuskan berdasarkan analisis keadaan pesakit. Dengan peningkatan kolesterol, kemungkinan besar, dana akan ditetapkan yang tidak mempengaruhi sistem kardiovaskular dengan begitu aktif.

Penyelesaian terbaik adalah menggunakan bahan semula jadi untuk melegakan bengkak dan hidung tersumbat..

Spray vasokonstriktif dan ubat untuk aterosklerosis tidak digalakkan, sama ada hormon atau tidak. Masalahnya adalah kerana peningkatan kolesterol, kapal kehilangan keanjalannya, menjadi longgar dan rapuh. Pengecutan dan pengembangan dinding yang tajam dapat menyebabkan kecederaan, trombosis dan pecahnya saluran darah.

Dengan kolesterol tinggi, diet dan mengekalkan gaya hidup sihat adalah wajib.

Sekiranya perlu, anda boleh menggunakan antihistamin dalam bentuk tablet, kesannya akan lebih perlahan. Kerana kesan secara beransur-ansur, mereka tidak akan mempengaruhi tubuh dengan begitu merosakkan, sambil membantu menghentikan serangan alergi. Semasa memilih terapi, anda perlu mempertimbangkan semua risiko dan menyesuaikan rejimen rawatan, memandangkan penambahan antihistamin.

Sama dengan Nazonex

Sebilangan besar ubat dihasilkan berdasarkan mometasone. Semua ubat ini untuk kegunaan topikal, ia digunakan untuk merawat manifestasi alahan pada membran mukus dan pada kulit. Semburan berikut boleh dipanggil analog penuh Nazonex:

Mometasone termasuk dalam komposisi mereka sebagai bahan aktif. Kandungannya dalam ubat adalah sama, oleh itu, semua ubat ini berfungsi sama berkesan. Untuk memutuskan sama ada memilih Desrinitis atau Nazonex, lebih baik memberi perhatian kepada negara pembuatan ubat tersebut. Bergantung pada pengilangnya, kualiti ubat akan sedikit berbeza..

Nozephrine

Nosefrin dalam format semburan digunakan untuk menghilangkan peningkatan rembesan lendir di rongga hidung dan nasofaring. Oleh kerana sifat antihistaminnya, ia paling sering diresepkan kepada pesakit yang mengalami reaksi alergi. Ia digunakan untuk:

  • rawatan rhinitis alergi (hidung berair) pada orang dewasa dan kanak-kanak berumur lebih dari dua tahun;
  • kemasukan dalam terapi kompleks untuk sinusitis pada orang dewasa dan kanak-kanak dari 12 tahun;

Seperti ubat lain berdasarkan mometasone, ia boleh menyebabkan ulserasi mukosa. Ini berlaku dengan peningkatan kepekaan tisu yang melapisi nasofaring, serta overdosis dan penggunaan yang tidak betul. Kerana rongga nasofaring yang terlalu kering, tisu mukosa menjadi lebih nipis. Ini meningkatkan risiko jangkitan virus atau bakteria..

Ubat alahan Israel

Desrinitis berfungsi dengan cukup aktif, jadi, seperti tablet lain berdasarkan mometasone, sukar dikaitkan dengan selamat sepenuhnya. Sekiranya anda mengambilnya dengan betul, ketagihan tidak akan timbul.

Walau bagaimanapun, terdapat kontraindikasi untuk penggunaan, serta reaksi buruk.

  • Jangkitan tempatan di rongga nasofaring. Sekiranya jangkitan tidak dirawat, ubat tidak akan membiarkannya disingkirkan.
  • Pembedahan atau kecederaan hidung. Bahan tersebut melambatkan proses penyembuhan..
  • Tuberkulosis aktif atau tidak aktif.
  • Jangkitan mata dengan virus, bakteria, kulat. Dalam kes ini, dia boleh dilantik hanya di bawah kawalan ketat..
  • Umur kurang dari dua tahun. Tidak ada data mengenai kesan ubat pada tubuh pada usia ini.

Kontraindikasi relatif termasuk kehamilan dan penyusuan. Dalam keadaan ini, wanita diberi ubat hanya jika kemungkinan manfaat aplikasi lebih tinggi daripada kemungkinan kesan sampingan. Oleh kerana bahan aktif secara praktikal tidak memasuki aliran darah, kesan yang diharapkan pada janin cenderung minimum. Walau bagaimanapun, fungsi adrenal harus diperiksa pada bayi baru lahir.

Momat Rino

Sebagai tambahan kepada rawatan rhinitis alergi, ubat ini digunakan untuk poliposis, yang membuat pernafasan menjadi sukar. Ia juga berkesan dalam mengawal rhinosinusitis yang tidak berkaitan dengan jangkitan bakteria. Oleh kerana konsistensi yang lebih tebal, sedikit lebih sukar untuk diedarkan melalui mukosa. Dengan penggunaan berterusan, sakit kepala, mimisan, dan kerengsaan faring mungkin berlaku. Terdapat juga sensasi perubahan rasa dan bau..

Sebagai kesan sampingan pada sistem saraf, perubahan tingkah laku diperhatikan pada kanak-kanak. Ini mungkin berlaku dengan penggunaan ubat yang berpanjangan. Pada masa yang sama, penggunaan semburan berterusan tidak lebih dari 12 bulan berturut-turut tidak menyebabkan perubahan jelas dan patologi pada tisu nasofaring.

Sekiranya rasa kerengsaan dan kekeringan tidak berhenti semasa pemberian ubat, ada baiknya menukarnya dengan ubat lain.

Semburan bertindak segera, menghilangkan edema dan menghentikan proses keradangan. Bahan aktif secara langsung mempengaruhi pengantara yang bertanggungjawab untuk memulakan reaksi alergi. Mometasone membantu mengurangkan pengeluaran lendir dan pembengkakan nasofaring.

Analog Perancis Nazonex

Kini Momenza hampir tidak ditemui di farmasi, tetapi beberapa tahun yang lalu ia sangat popular. Ubat buatan Perancis telah lama dianggap optimum dari segi kualiti dan harganya. Pada masa ini, tidak ada alasan untuk tidak mengganti Momenza dengan ubat lain berdasarkan mometasone, kerana pengeluarannya diselaraskan dan diseragamkan.

Semasa penggunaan semburan pada mometasone, manifestasi yang tidak diingini mungkin berlaku kerana ciri-ciri tubuh pesakit. Ubat yang berkesan selalu mempengaruhi proses dalaman, jadi sesetengah orang mungkin menghadapi masalah mengambil ubat ini. Selalunya ia berkaitan dengan pengeringan selaput lendir yang berlebihan dan kesan negatif pada kapilari dan saluran hidung:

  • sensasi terbakar dan kekeringan di hidung;
  • kerengsaan mukosa hidung;
  • faringitis;
  • mimisan, pembekuan darah atau lendir dengan kemasukan darah.

Mengenai kesan sampingan pada kanak-kanak, yang paling biasa adalah sensasi kering, bersin dan kerengsaan yang sama. Pendarahan juga mungkin berlaku, kerana tisu bayi jauh lebih sensitif daripada pada orang dewasa. Manifestasi negatif rawatan dengan mometasone termasuk berlakunya sakit kepala.

Perbandingan Analog

Apa pun nama ubat itu, ia akan mengandungi bahan aktif yang sama. Itulah sebabnya mengapa petunjuk dan kontraindikasi untuk ubat-ubatan itu sama, sama seperti kesan sampingan. Semasa menggunakan ubat hormon untuk rinitis alergi, penting untuk memperhatikan semua gejala yang tidak biasa.

ubatbahan aktifpengilangharga
NazonexMometasone (0.05 mg setiap 1 dos)Schering-Plough Labo N.V. (Belgium)dari 670 hingga 850 r
NozephrineMometasone (50 mcg setiap dos)VERTEX AO (Rusia)dari 380 hingga 420 r
DesrinitisMometasone (0.052 mg setiap dos)Teva Czech Enterprises s.r.o. (Republik Czech), Teva (Israel)dari 300 hingga 450 r
Momat RinoMometasone (51.72 mcg setiap dos)Glenmark Pharmaceuticals Ltd. (India)dari 300 hingga 370 r
Momenzamometasone (0.05 mg setiap 1 dos)Farmea (Perancis)dari 280 hingga 400 r

Ubat alahan generasi terkini dibahagikan kepada hormon dan bukan hormon. Nasonex dan analognya yang murah berkaitan dengan ubat hormon. Kelajuan tindakan dan keberkesanannya berbeza, tetapi ia mesti diambil dengan berhati-hati. Kemungkinan kesan sampingan dengan penggunaan yang tidak betul atau kecenderungan pesakit sangat mungkin.

Cara merawat anak kecil?

Kanak-kanak kecil di bawah dua tahun tidak diberi ubat berdasarkan mometasone. Atas sebab ini, Nasonex tidak digunakan pada bayi untuk melawan alahan; analog untuk kanak-kanak akan berfungsi pada komponen aktif yang lain. Biasanya lebih suka ubat semula jadi atau sediaan dengan tindakan yang lebih ringan dan selamat..

Selalunya, ubat bukan hormon diresepkan untuk kanak-kanak, kerana ia adalah penyembur alergi moden yang paling selamat. Sekiranya anda mengikuti nasihat Dr. Myasnikov, anda perlu berhati-hati memilih pilihan ubat untuk menghilangkan rinitis alergi pada anak.

Penyelesaian terbaik adalah menggunakan campuran minyak pati, pelembap dan antihistamin secara bersamaan.

Penyedutan wap dengan minyak pati dapat melegakan hidung berair dan memperbaiki keadaan tanpa membahayakan anak..

Sebagai ubat bukan hormon, Zirtek dan Ketotifen, yang diresepkan dari enam bulan, boleh disenaraikan. Untuk penghidratan gunakan semburan berdasarkan air laut, misalnya, Aqualor, yang senang digunakan pada anak. Pembungkusannya membolehkan anda mengarahkan aliran semburan ke saluran hidung bayi dengan tepat, sambil mengairi selaput lendirnya dengan teliti.

Cara menggantikan nasonex?

Sekiranya anda ingin menjimatkan wang, anda boleh memperhatikan pengeluaran India atau Rusia. Mereka berbeza dengan produk asal dengan harga yang lebih menyenangkan, sementara kehilangan kualiti tidak berlaku. Pengeluaran mometasone dan persiapan berdasarkannya telah lama menemui standard dan telah disahpepijat, jadi kaedahnya hampir tidak akan berbeza keberkesanannya dengan rakan-rakan Eropah.

Meskipun demikian, ada pendapat bahawa ubat-ubatan Israel dan Eropah dibezakan dengan kawalan kualiti yang sangat berhati-hati. Di satu pihak, syarikat farmaseutikal di negara-negara ini sememangnya terpaksa memantau semua peringkat pembuatan ubat secara ketat. Sebaliknya, pada masa ini, pengeluar hampir sama dari segi kawalan peralatan dan pengeluaran.

Kanak-kanak di bawah dua tahun tidak boleh mengambil ubat berdasarkan kesan hormon. Sebaiknya jangan menggunakan ubat kuat sehingga 12-15 tahun. Pada masa bayi dan usia muda, penggunaan ubat-ubatan yang hemat, yang mempunyai sedikit kontraindikasi dan kesan sampingan, disyorkan. Semasa merawat kanak-kanak kecil, perlu berunding dengan pakar agar tidak menyebabkan bahaya yang tidak dapat diperbaiki pada tubuh yang sedang tumbuh.

Berkongsi dengan rakan anda

Lakukan kerja dengan baik, tidak akan lama

Analog lebih murah daripada Nazonex, harga alat ganti Rusia dan import

Nasonex - ubat yang dihasilkan dalam bentuk semburan, yang dirancang untuk menahan reaksi alahan pernafasan. Di samping itu, ubat ini berkesan mengatasi rhinitis dan sinusitis. Walaupun keberkesanannya mencukupi, ubat tersebut mempunyai satu kekurangan - ia mempunyai kos yang terlalu mahal. Memandangkan keadaan banyak pesakit ini, persoalannya ialah apakah Nazonex mempunyai pengganti yang serupa dengan harga yang lebih berpatutan.?

Petunjuk Nasonex

  • Rinitis alergi - kronik atau bermusim;
  • Sinusitis berterusan.

Jangan menetapkan ubat

  • Kepada orang yang tidak bertoleransi terhadap komponen produk;
  • Mengalami penyakit berjangkit pada mukosa hidung;
  • Telah menjalani pembedahan atau kerosakan pada saluran pernafasan atas;
  • Kanak-kanak di bawah 12 tahun.

Di samping itu, berhati-hati harus diberikan kepada mereka yang mempunyai pelbagai bentuk tuberkulosis, jangkitan virus yang sistematik.

Bolehkah saya menggunakan payudara hamil dan menyusu??

Menurut doktor yang berkelayakan, rawatan untuk wanita hamil dan mereka yang pada tahap penyusuan tidak digalakkan untuk wanita.

Ini disebabkan oleh fakta bahawa kajian khusus mengenai ketoksikan dan kesan pada janin belum dilakukan. Mereka yang berada dalam tempoh penyusuan harus memutuskan sendiri apakah anak itu akan dirugikan, lebih daripada manfaat seorang ibu dengan rhinitis.

Kesan sampingan

  • Mimisan dan pelepasan lendir lain;
  • Sensasi terbakar dan kerengsaan di hidung;
  • Keradangan mukosa faring;
  • Kejadian bersin;
  • Sakit kepala.

Kaedah pentadbiran dan dos

Arahan penggunaan:

Dos terapi dan profilaksis adalah 50 mcg di setiap lubang hidung (2 suntikan) 1 kali sehari. Ia dibenarkan meningkat kepada 400 mcg jika perlu (dos maksimum sehari).

Dengan penurunan gejala, dos harus dikurangkan.

Cadangan dan syarat penggunaan khas

  • Elakkan bersentuhan dengan organ visual;
  • Botol mesti digoncang sebelum digunakan;
  • Sebelum menggunakan alat sedut, anda perlu melakukan tidak lebih daripada 7 klik pembetulan;
  • Kesan sampingan, iaitu pelbagai kerengsaan pada rongga hidung dan faring, yang berlanjutan untuk jangka masa panjang, adalah sebab penamatan terapi.

Berapa harga Nazonex: harga di farmasi

Produk farmasi ini boleh dibeli dengan pergi ke mana-mana kedai farmasi atau membuat pesanan dalam talian tanpa meninggalkan rumah anda. Harga untuk itu boleh mencapai hingga 785 rubel (maklumat yang diambil dari perkhidmatan Internet untuk memesan ubat - apteka.ru, Moscow). Perlu diingat bahawa kosnya agak tinggi. Fakta ini membuatkan kita mencari ubat yang lebih berpatutan..

Senarai analog semburan murah Rusia dan import

Setelah mengkaji pasaran farmaseutikal, ternyata merupakan jadual yang membandingkan kos dana yang serupa. Mereka mempunyai komposisi dan petunjuk yang serupa..

Analoginya lebih murah daripada NazonexHarga Apteka.ru dalam rubel.Harga piluli.ru dalam rubel.
MoscowSPbMoscowSPb
Flixonase735751769708
Avamis634650759581
Desrinitis387399407361
Nozephrine384408510-
Nazarel3673981412332
Momat Rino364376434-
Vibrocil284314289256
Nasobek180190197171
Xylen77777162

Flixonase - (Poland / Sepanyol)

Berikan rawatan rhinitis yang berlaku pada musim, serta pencegahan dan perkembangannya menjadi berterusan.

Dilarang digunakan untuk kanak-kanak di bawah umur 4 tahun dan untuk orang yang tidak bertoleransi terhadap komponen.

Wanita dalam kedudukan dan menyusui susu ibu kanak-kanak - tidak digalakkan.

Reaksi badan yang tidak diingini mungkin adalah rasa kering dan kerengsaan, perubahan rasa. Manifestasi ruam kulit tidak dikecualikan.

Avamys - (United Kingdom)

Produk British ini berkesan terhadap rinitis alergi pada orang dewasa dan kanak-kanak berumur lebih dari 2 tahun. Ini adalah perbezaan utamanya dari generik lain..

Senarai larangan penggunaan kategori hanya merangkumi kepekaan terhadap bahan yang membentuk ubat. Avamis tidak digalakkan untuk mereka yang mengalami disfungsi hati..

Secara selari, Avamis tidak memberi kesan serius kepada organisma yang berpenyakit. Fenomena yang paling biasa adalah mimisan dan pembentukan ulser kecil di dalamnya..

Desrinitis - (Republik Czech)

Ubat ini mempunyai profil yang cukup luas. Inilah perbezaan utamanya. Ia digunakan secara topikal untuk menghilangkan keradangan dan gatal pada pelbagai dermatitis. Di samping itu, Desrinitis digunakan untuk penyedutan, merawat asma bronkial. Mirip dengan Nazonex, ubat ini memungkinkan untuk melawan rhinitis, yang menampakkan diri pada musim atau sinusitis yang berterusan dan teruk (bagaimanapun, bersamaan dengan penggunaan antibiotik yang selari).

Rakan Czech dikontraindikasikan pada pesakit hipersensitif yang mempunyai jangkitan bersamaan rongga hidung dan mereka yang baru-baru ini menjalani pembedahan di saluran pernafasan atas.

Ibu hamil dan menyusui harus mempertimbangkan sama ada risiko terhadap bayi atau bayi yang belum lahir tidak melebihi kesan terapeutik yang mungkin bermanfaat..

Tindak balas buruk yang bersamaan dengan penggunaan hidung mungkin adalah perasaan kerengsaan, seperti pembakaran, gatal-gatal, kekeringan di saluran pernafasan atas, pembentukan gumpalan darah.

Nozefrin - (pengganti Rusia)

Pengilang domestik menawarkan pengganti yang cukup baik dan agak murah yang akan membantu menyembuhkan rhinitis alergi, sinusitis akut (termasuk kronik). Di samping itu, kompetensi Nozefrin merangkumi poliposis rongga hidung, menyebabkan pelanggaran fungsi pernafasan dan bau.

Ubat ini tidak diresepkan untuk toleransi yang lemah terhadap arus atau unsur-unsur tambahannya, serta setelah campur tangan pembedahan baru-baru ini dan kecederaan pada rongga hidung. Had umur bergantung pada diagnosis. Oleh itu, rawatan rhinitis alergi bermusim dilarang untuk kanak-kanak di bawah umur 2 tahun, sinusitis - sehingga 12 tahun, dan poliposis - sehingga dewasa.

Perlu berhati-hati dengan jangkitan tuberkulosis (dalam bentuk laten dan aktif), jangkitan virus atau kulat, serta herpes. Wanita dalam kedudukan dan ibu yang menyusui Nozefrin tidak digalakkan.

Terapi, dalam kes terpencil, mungkin disertai oleh sejumlah reaksi selari. Ini termasuk pelepasan darah dalam bentuk lendir, gumpalan dari hidung, kerengsaan pada bahagian dalamnya, pembentukan bisul kecil. Selain itu, sakit kepala dan bersin tidak boleh dikesampingkan..

Nazarel - (Republik Czech)

Petunjuk utama adalah pencegahan berlakunya dan rawatan hidung biasa, serta hidung berair yang disebabkan oleh alahan.

Tidak perlu menggunakan Nazarel untuk kanak-kanak di bawah umur 4 tahun, pesakit hipersensitif. Selain itu, tidak dianjurkan menggunakan alat ini sekiranya terdapat herpes, pelbagai penyakit lain yang berjangkit, yang mempengaruhi saluran pernafasan atas. Hanya antibiotik yang kuat dan berkesan yang dapat mengatasinya. Perhatian juga mesti dilakukan setelah operasi yang melibatkan saluran pernafasan atas atau kerosakan serius..

Dalam bentuk kesan sampingan, rasa sakit di kepala, kekeringan dan gatal-gatal dengan pengenalan Nazarel, terjadinya bau dan rasa yang tidak menyenangkan di mulut, serta alergi - ruam pada kulit, pembengkakan wajah mungkin terjadi. Terapi jangka panjang boleh memberi kesan serius pada pertumbuhan anak yang stabil, meningkatkan tekanan intraokular dan mengurangkan fungsi korteks adrenal..

Momat Rino - (India)

Petunjuk merangkumi hidung berair, yang mempunyai manifestasi bermusim atau alergi, resdung pelbagai jenis. Momat Rino mempunyai petunjuk serupa dengan Nozephrine kerana keberkesanannya terhadap poliposis yang menyebabkan kegagalan pernafasan.

Larangan penggunaan produk perubatan India berlaku untuk pesakit hipersensitif yang telah menjalani pembedahan atau kecederaan hidung yang serius. Terdapat juga had umur. Ia sepenuhnya sesuai dengan Nozefrin..

Kesan yang tidak diingini pada organisma yang berpenyakit sering merangkumi faringitis, sakit kepala, peningkatan tekanan intraokular, pendarahan dari rongga hidung, kerengsaannya, yang disertai dengan pembakaran.

Vibrocil - (Switzerland)

Ubat yang cukup biasa dan universal yang membolehkan anda mengatasi hidung berair akut, yang disebabkan oleh selesema atau alergi. Vibrocil boleh diresepkan untuk merawat sinusitis berterusan atau bentuk akut. Ubat Swiss menonjol dengan kemampuannya untuk memberi kesan tambahan pada media otitis telinga akut. Perbezaan lain dari sebilangan besar pengganti yang dipertimbangkan dalam artikel ini adalah penggunaan sebagai persediaan untuk operasi atau setelah, menghilangkan pembengkakan rongga hidung, yang disebabkan oleh gangguan di kawasan ini.

Vibrocil dikontraindikasikan jika pesakit mempunyai intoleransi terhadap komposisinya, rhinitis atropik, atau usia kurang dari 6 tahun. Larangan kategorik berlaku untuk wanita hamil dan menyusui.

Penjagaan khusus semasa terapi harus diperhatikan bagi orang yang mempunyai penyakit kardiovaskular, glaukoma dan masalah tiroid..

Perbezaan positif adalah bahawa ubat ini tidak menyebabkan mimisan. Hanya pembakaran dan kekeringan di saluran pernafasan atas yang dapat terjadi secara berdampingan.

Nasobek - (Republik Czech)

Perlu diperhatikan keberkesanannya terhadap rhinitis manifestasi alahan dan bermusim. Nasobek menghilangkan kesan selesema yang disebabkan oleh kerengsaan seperti bau pedas atau udara sejuk.

Produk farmaseutikal ini tidak akan diresepkan kepada orang yang tidak bertoleransi dengan komponen yang termasuk dalam komposisi, yang mempunyai jangkitan asal kulat, herpes okular dan mimisan yang kerap. Had umur - tidak lebih awal daripada 6 tahun.

Perhatian mesti dilakukan pada mereka yang didiagnosis dengan penyakit hati yang teruk, glaukoma, pernah mengalami infark miokard sebelumnya, serta operasi di hidung.

Serangga dalam kebanyakan kes tidak menyebabkan kesan sampingan yang teruk. Hanya kejadian ringan yang mungkin berlaku, seperti bersin yang kerap, sakit hidung, sensasi terbakar. Kerana reaksi terhadap komponen tertentu produk, ruam atau gatal-gatal kulit mungkin berlaku..

Xylene - (pengganti paling berpatutan dalam negeri)

Memandangkan kosnya rendah, ia dapat melawan kinitatif dengan rhinitis pelbagai asal usul, sinusitis, otitis telinga. Selain itu, Xylen boleh terlibat dalam fasa persediaan untuk diagnostik yang mempengaruhi saluran hidung.

Xylene dikontraindikasikan pada orang dengan glaukoma, rhinitis atropik, tekanan darah tinggi, degupan jantung tinggi dan sensitif terhadap bahan aktif..

Wanita yang mempunyai bayi atau menyusui harus menggunakan Xylene hanya setelah pelantikan doktor, yang mesti menentukan apakah ia akan berkesan untuknya tanpa menyebabkan bahaya serius pada janin dan bayi. Di samping itu, mereka perlu mematuhi dos yang ditetapkan oleh doktor dengan ketat, mengelakkan kelebihannya yang ketara.

Perlu ditambah bahawa rawatan terapi jangka panjang dengan ubat ini tidak dibenarkan.

Fenomena bersamaan boleh disebabkan oleh penggunaan yang lama atau kerap. Kerengsaan membran mukus, gatal-gatal di hidung dan bersin didapati secara tunggal. Edema berlaku lebih jarang, berdebar-debar mempercepat, tekanan darah meningkat, menyebabkan perkembangan sakit kepala, muntah dan gangguan tidur.

Ringkasan sinonim yang murah

Alat yang dipelajari dalam artikel mempunyai sejumlah pengganti yang layak yang tidak berbeza asasnya dalam komposisi dan petunjuk. Syarikat yang terlibat dalam pengeluaran produk farmasi terletak di pelbagai bahagian dunia dan menghasilkan produk yang berpatutan yang dapat melawan penyakit rongga hidung. Mana-mana kedai farmasi, mana-mana farmasi dalam talian mempunyai pelbagai jenis ubat yang akan memuaskan wakil setiap kumpulan sosial. Perkara penting, dalam hal ini, adalah menghubungi institusi perubatan di mana pakar otolaryngologi yang berkelayakan membuat diagnosis yang tepat, menulis rejimen ubat dan dos yang paling sesuai.

Nazonex

Struktur

Satu dos semburan merangkumi 50 μg komponen furoat mometasone anhidrat dan komponen tambahan: selulosa tersebar (natrium karboksimetil selulosa dan MCC), gliserin, asid sitrik, polisorbat-80, natrium sitrat dihidrat, larutan benzalkonium klorida, air yang disucikan.

Borang pelepasan

  • Dos spray Semburan Nasonex Sinus. Botol polietilena 10 g, pembungkusan No. 1. Setiap botol dilengkapi dengan penutup pelindung dan muncung penyembur. Kandungan botol direka untuk 60 dos, masing-masing mengandungi 50 mcg bahan aktif.
  • Semburan dos bermeter Nasonex. Botol polietilena 18 g, pembungkusan No. 1. Setiap botol dilengkapi dengan penutup pelindung dan muncung penyembur. Kandungan botol dirancang untuk 140 dos, masing-masing mengandungi 50 mcg bahan aktif.

Kandungan botol adalah penggantungan legap hampir berwarna putih atau putih..

kesan farmakologi

Ubat ini mempunyai aktiviti anti-radang dan mempunyai kesan anti-alergi..

Farmakodinamik dan farmakokinetik

Nasonex - hormon atau tidak?

Bahan aktif semburan adalah GCS sintetik untuk penggunaan topikal (penyedutan), oleh itu, ubat Nazonex adalah hormon.

Farmakodinamik

Ciri mometasone furoate adalah keupayaannya untuk melegakan keradangan dan menghalang perkembangan reaksi alergi walaupun digunakan dalam dos yang tidak menimbulkan kesan sistemik..

Bahan ini menghalang pembebasan mediator inflamasi, merangsang pengeluaran lipomodulin, yang merupakan perencat fosfolipase A. Oleh kerana itu, pelepasan asid arakidonat dikurangkan dan, dengan itu, sintesis produk metaboliknya (Pg dan endoperoksida) ditekan.

Mengurangkan pembentukan zat chemotaxis, mempengaruhi reaksi alahan "terlambat", dan juga mencegah perkembangan reaksi alergi segera.

Kajian dengan ujian provokatif dengan penggunaan antigen ke mukosa hidung menunjukkan bahawa semburan hidung Nazonex menunjukkan aktiviti anti-radang yang tinggi pada peringkat awal dan akhir reaksi alergi.

Pengesahan ini (dibandingkan dengan plasebo) adalah penurunan aktiviti eosinofil dan histamin, serta penurunan (dibandingkan dengan tahap awal) dalam bilangan protein pelekat sel neutrofil, eosinofil dan sel epitelium.

Pada kira-kira sepertiga pesakit (28%) dengan rhinitis alergi bermusim, kesan klinikal yang ketara dicapai dalam masa dua belas jam setelah penyedutan pertama. Pada separuh pesakit, peningkatan rata-rata berlaku dalam 1.5 hari (35.9 jam).

Di samping itu, pada pesakit yang menderita rhinitis bermusim, ubat ini signifikan dalam mengurangkan keparahan gejala mata (gatal-gatal, luka, kemerahan).

Farmakokinetik

Ketersediaan bio topikal mometasone boleh diabaikan (tidak melebihi 0.1%).

Bahan tersebut secara praktikal tidak dapat dikesan dalam plasma darah. Suspensi sangat tidak dapat diserap dari saluran pencernaan, dan jumlah kecil yang dapat ditelan dan berjaya diserap dikenakan metabolisme aktif bahkan sebelum perkumuhan.

Metabolit diekskresikan terutamanya dengan hempedu dan - dalam jumlah kecil - dengan air kencing.

Petunjuk untuk digunakan

Petunjuk penggunaan Nasonex adalah:

  • rhinitis alergi (bermusim atau sepanjang tahun) pada kanak-kanak, remaja dan orang dewasa;
  • pemburukan sinusitis kronik (ubat ini diresepkan sebagai suplemen untuk terapi antibiotik) pada remaja dan orang dewasa;
  • pencegahan rhinitis alergi musiman yang sederhana / teruk (dianggap optimum untuk mula menggunakan semburan selewat-lewatnya 2 minggu sebelum jangkaan permulaan debu).

Bagi kanak-kanak, semburan Nasonex untuk alahan ditetapkan dari usia dua tahun. Untuk rawatan sinusitis pada pediatrik, ia digunakan pada kanak-kanak berusia lebih dari dua belas tahun..

Kontraindikasi

Kontraindikasi untuk pelantikan Nazonex adalah:

  • intoleransi terhadap mana-mana komponen penyusunnya;
  • kehadiran jangkitan tempatan yang tidak dirawat / tidak dirawat, dengan syarat bahawa mukosa hidung terlibat dalam proses tersebut;
  • jangkitan tuberkulosis aktif atau laten saluran pernafasan;
  • jangkitan bakteria, virus sistemik atau mikotik yang tidak dirawat, serta jangkitan yang disebabkan oleh virus herpes simplex dengan kerosakan mata (dalam beberapa kes, ubat boleh diresepkan sebagai pengecualian seperti yang diarahkan oleh doktor yang hadir).

Sekiranya pesakit pada masa lalu mengalami kecederaan pada hidung atau pembedahan hidung, penggunaan semburan dikontraindikasikan sehingga luka sembuh..

Kesan sampingan

Dalam rawatan rhinitis alergi pada orang dewasa, perkara berikut adalah mungkin:

  • faringitis;
  • mimisan (pendarahan mungkin jelas atau kekotoran darah terdapat pada lendir yang dilepaskan dari hidung);
  • kerengsaan mukosa di rongga hidung;
  • sensasi terbakar di hidung.

Pada kanak-kanak yang menerima Nazonex untuk rawatan rhinitis alergi, perkara berikut diperhatikan:

  • mimisan;
  • kerengsaan mukosa hidung;
  • sakit kepala;
  • bersin.

Mimisan biasanya berhenti sendiri dan tidak berat. Mereka berlaku dengan frekuensi yang setanding dengan kekerapan kejadiannya ketika menggunakan plasebo (5%), tetapi kurang atau sama dengan ketika menggunakan glukokortikosteroid lain untuk penggunaan intranasal.

Analog Nasonex digunakan untuk kawalan aktif, dengan penggunaannya, kekerapan mimisan hingga 15%.

Reaksi buruk lain dalam kumpulan pesakit yang menerima mometasone berkembang dengan kekerapan yang sama seperti pada pesakit yang menerima plasebo..

Semasa menetapkan ubat untuk resdung / sinusitis, ketika Nazonex digunakan sebagai alat bantu untuk melegakan pembengkakan lubang saliran, mengurangkan rembesan dan memudahkan perjalanan lendir dari sinus, remaja dan orang dewasa mencatatkan:

  • faringitis;
  • sakit kepala;
  • kerengsaan dan / atau pembakaran mukosa hidung.

Pendarahan sederhana, dan kekerapan kejadiannya ketika menggunakan semburan hanya sedikit lebih tinggi daripada kekerapan kejadiannya ketika menggunakan plasebo (masing-masing 5% dan 4%, untuk Nazonex dan plasebo).

Sangat jarang berlaku ketika menggunakan kortikosteroid endonasal, terdapat kes-kes perkembangan hipertensi okular atau perforasi septum hidung.

Spray Nasonex: arahan penggunaan

Cadangan umum

Ubat ini bertujuan untuk pemberian intranasal (digunakan sebagai penyedutan) penggantungan yang terdapat di dalam botol. Prosedur ini dilakukan dengan menggunakan muncung dos, yang dilengkapi dengan setiap botol Nazonex.

Sebelum penggunaan pertama semburan, ia "dikalibrasi", yang mana mereka menekan alat penyebar 6-7 kali. "Kalibrasi" membolehkan anda mengatur aliran ubat stereotaip. Pada masa yang sama, setiap penekanan dosis memastikan pelepasan 100 mg penggantungan ke dalam rongga hidung, yang mengandungi 50 μg bahan aktif tulen secara kimia.

Sebelum digunakan, botol mesti digoncang dengan kuat setiap kali.

Arahan penggunaan Nasonex / Nasonex Sinus untuk rhinitis alergi

Dos profilaksis / terapeutik standard untuk remaja berusia lebih dua belas tahun dan pesakit dewasa (termasuk orang tua) - dua penyedutan pada setiap saluran hidung sekali (200 μg mometasone sehari).

Setelah mencapai kesan terapeutik yang diingini, dos dikurangkan menjadi 100 μg / hari. (satu penyedutan di setiap saluran hidung sekali).

Sekiranya kesan yang diinginkan tidak dicapai dengan menggunakan dos terapeutik, dosisnya dapat ditingkatkan menjadi 400 mcg / hari. Maksudnya, pesakit harus diberikan hingga empat penyedutan pada setiap saluran hidung sekali. Mengurangkan keparahan gejala rhinitis alergi adalah petunjuk untuk pengurangan dos.

Peningkatan klinikal selepas penggunaan mometasone pertama biasanya dapat dilihat dalam masa 12 jam selepas penyedutan pertama.

Kanak-kanak di bawah usia 11 tahun akibat alahan disyorkan untuk melakukan satu penyedutan pada setiap saluran hidung sekali. Jumlah dos - 100 mcg / hari.

Oleh kerana Nasonex bukan titisan hidung, tetapi semburan, semasa melakukan penyedutan, anda harus menjaga kepala anda lurus, tanpa membuangnya kembali.

Arahan untuk Nasonex Sinus dan Nasonex untuk memburukkan lagi sinusitis

Bagi pesakit yang berusia lebih dari dua belas tahun, termasuk orang tua, dos terapi yang disyorkan adalah dua penyedutan pada setiap saluran hidung 2 r / Hari. Jumlah dos - 400 mcg / hari.

Ubat ini digunakan sebagai bahan tambahan, melengkapkan rawatan utama.

Sekiranya peningkatan klinikal tidak dapat dicapai dengan menggunakan ubat dalam dos standard, dos dapat ditingkatkan menjadi 800 mcg / hari. (empat penyedutan di setiap saluran hidung 2 r. / Hari.). Setelah mengurangkan keparahan gejala, dos harus dikurangkan..

Selepas penggunaan Nazonex selama 12 bulan, tidak ada tanda-tanda atrofi mukosa hidung, selain itu, mometasone cenderung memperbaiki gambaran histologi ketika memeriksa sampel tisu mukosa hidung.

Nasonex untuk adenoid

Peningkatan adenoid adalah komplikasi rhinitis alergi yang agak biasa pada kanak-kanak kecil. Meresepkan kepada kanak-kanak dengan adenoid Nazonex dapat melegakan bengkak dan sering mencegah keperluan pembedahan.

Ulasan Nazonex dengan adenoid menunjukkan bahawa kesannya dicapai dengan menekan tisu limfoid, tetapi memerlukan banyak masa untuk mencapainya. Di samping itu, dengan proses keradangan yang ketara, ubat ini tidak begitu berkesan..

Sebagai agen hormon, semburan juga menekan imuniti tempatan, dan oleh itu, setelah pembatalannya, keradangan pada adenoid dapat berlanjutan. Manifestasi luaran keradangan - penampilan lendir mengalir di bahagian belakang faring.

Untuk menghentikan keadaan ini, doktor mengesyorkan mengambil rawatan anti-radang vegetasi adenoid. Dalam kes ini, penyedutan melalui nebulizer dengan Cycloferon, ditambah dengan pembilasan nasofaring dengan kaedah mandi nasofaring, yang dilakukan di bilik ENT, dapat menjadi efektif..

Komarovsky mengesyorkan agar, selain rawatan adenoid, organisasi gaya hidup kanak-kanak dikaji semula. Oleh kerana salah satu sebab pertumbuhan adenoid adalah penurunan imuniti, sangat penting sistem kekebalan berfungsi sebaik mungkin..

Untuk meminimumkan risiko pembesaran amandel faring, kanak-kanak harus makan dengan betul, berjalan di udara segar, marah, bermain sukan dan tidak banyak bersentuhan dengan bahan kimia dan habuk rumah tangga.

Selepas keradangan hilang, biasanya tidak perlu mengulangi perjalanan penggunaan intranasal GCS.

Berlebihan

Overdosis mometasone berkembang dengan penggunaan ubat yang berpanjangan dalam dos yang tinggi, serta dalam kes penggunaan serentak beberapa kortikosteroid. Akibatnya, penghambatan fungsi sistem hipotalamus-hipofisis-adrenal.

Bioavailabiliti sistemik mometasone sangat rendah, jadi tidak mungkin sekiranya berlaku overdosis yang disengaja / tidak sengaja, langkah-langkah lain akan diperlukan, kecuali untuk memantau pesakit dengan penggunaan Nasonex yang berterusan dalam dos yang disyorkan.

Interaksi

Pesakit bertoleransi dengan terapi kombinasi dengan loratadine. Interaksi ubat dengan ubat lain belum dipelajari..

Syarat penjualan

Keadaan simpanan

Botol semburan hendaklah disimpan pada suhu 2–25 ° C. Pembekuan ubat tidak boleh diterima.

Jangka hayat

arahan khas

Botol itu ditentukur. Sekiranya ubat tidak digunakan selama lebih dari 14 hari, penentukuran semula diperlukan..

Dengan penggunaan semburan yang berpanjangan (dari beberapa bulan), pemeriksaan berkala oleh pakar otolaryngologi harus dilakukan untuk kemungkinan perubahan pada mukosa hidung. Sekiranya jangkitan mikotik faring / hidung tempatan berkembang, hentikan penggunaan Nasonex atau menjalani rawatan khas.

Pengawasan perubatan yang sangat berhati-hati diperlukan oleh pesakit yang menggunakan Nazonex secara serentak dengan kortikosteroid sistemik, serta pesakit yang diberikan ubatnya setelah penghapusan kortikosteroid.

Penghapusan kortikosteroid sistemik sering menyebabkan kekurangan adrenal, yang mungkin memerlukan pengukuran yang sesuai. Semasa beralih dari kortikosteroid sistemik ke penggunaan semburan hidung, beberapa pesakit mungkin mengalami gejala pembatalan kortikosteroid:

  • sakit sendi dan / atau otot;
  • kemurungan;
  • rasa penat.

Perubahan terapi boleh menyebabkan gejala penyakit alergi yang dikembangkan sebelumnya (contohnya, eksim atau konjungtivitis alergi), yang sebelumnya ditutup dengan terapi dengan glukokortikosteroid sistemik.

Pada pesakit yang menerima rawatan kortikosteroid, tindak balas imun berpotensi dikurangkan. Atas sebab ini, mereka harus diberi peringatan tentang peningkatan risiko jangkitan jika bersentuhan dengan pesakit yang menular (termasuk pasien campak atau cacar air), serta perlunya berjumpa doktor jika kontak tersebut telah terjadi.

Semasa percubaan terkawal plasebo pada kanak-kanak, ketika ubat itu digunakan pada dosis 100 mcg selama satu tahun, kerencatan pertumbuhan pada anak. Juga, dengan penggunaan Nazonex yang berpanjangan, tidak ada tanda-tanda penekanan fungsi sistem hipotalamus-hipofisis-adrenal.

Dalam kultur sel mometasone, furoate adalah sepuluh kali lebih aktif daripada steroid lain, termasuk Betamezon, Dexamethasone, beclomethasone dipropionate, dalam menghalang sintesis / pembebasan interleukin (IL) 1, 5 dan 6, TNF-α, serta IL-4, IL- Sitokin 5 dan Th2 dari sel CD4 + T manusia.

Mencegah pengeluaran IL-5, ubat ini enam kali lebih aktif daripada Betamethasone dan beclomethasone dipropionate.

Apa yang boleh menggantikan nasonex?

Analog semburan Nazonex dengan bahan aktif yang sama (sinonim): Desrinitis, Rizonel, Asmanex Twistheiler.

Analog Nazonex dengan mekanisme tindakan yang dekat (dalam bentuk semburan): Flutenex, Avamis, Flixonase, Beclonazal, Beclomethasone, Fluticasone, Tafen, Rinoklenil, Polydeksa, Nasobek, Nazarel, Budoster, Aldecin.

Turun di hidung dengan GCS: Benacap, Benarin.

Analog apa yang lebih murah daripada nasonex?

Harga analog Nazonex adalah dari 128 rubel. Pengganti Nasonex yang paling murah adalah Desrinitis Nasal Spray.

Apa yang lebih baik nasonex atau Avamis?

Avamis boleh didapati sebagai penyembur air intranasal. Bahan aktifnya adalah fluticasone furoate (kepekatan bahan dalam satu dos adalah 27,% 5 μg).

Fluticasone dan mometasone adalah ubat yang paling moden, yang dicirikan oleh tahap pertalian yang sangat tinggi untuk reseptor GCS dan aktiviti topikal yang luar biasa..

Kedua-dua bahan mempunyai ketersediaan bio mutlak yang sangat rendah. Walau bagaimanapun, pada mometasone penunjuk ini sedikit lebih rendah daripada pada fluticasone - 0.1% berbanding 0.5%.

Mometasone di antara semua GCS yang ada untuk pentadbiran intranasal mempunyai kadar ketersediaan bio terendah dan perkembangan kesan terapi yang paling cepat.

Di samping itu, penggunaannya dibenarkan dari usia dua tahun, sementara fluticasone furoate dalam praktik pediatrik hanya digunakan untuk rawatan kanak-kanak berusia lebih dari enam tahun. Walaupun dengan penggunaan yang berpanjangan, mometasone tidak memberi kesan buruk kepada pertumbuhan anak.

Nasonex atau Flixonase - yang mana lebih baik?

Flixonase adalah semburan air endonasal berdasarkan mikronized fluticasone propionate. Kepekatan bahan aktif dalam dos tunggal ialah 50 mcg.

Ubat ini mempunyai kesan anti-radang cepat pada mukosa hidung, dan kesan anti-alahannya muncul 2-4 jam selepas penyedutan pertama.

Kesannya (khususnya, penurunan kesesakan hidung) berterusan selama sehari selepas satu suntikan Flixonase pada dos 200 mcg.

Apabila digunakan dalam dos terapeutik, ubat tidak mempunyai aktiviti sistemik yang jelas dan hampir tidak menghalang sistem hipotalamus-hipofisis-adrenal.

Menurut hasil tinjauan sistematik mengenai keberkesanan dan keselamatan komparatif fluticasone propionate dan mometasone furoate, yang dilakukan sebagai sebahagian daripada projek DERP, ditunjukkan bahawa perbezaan keberkesanannya sangat kecil. Walau bagaimanapun, harus diingat bahawa fluticasone propionate dicirikan oleh ketersediaan bio yang lebih tinggi daripada mometasone. Penunjuk ini berbeza dari 0,5 hingga 2%.

Adalah mustahak bahawa Flixonase dalam pediatrik boleh digunakan hanya dari usia empat tahun.

Hasil kajian yang dilakukan oleh FDA menunjukkan bahawa penurunan keparahan gejala rhinitis alergi dianggarkan oleh pesakit dalam kumpulan fluticasone lebih jelas (45%) dibandingkan dengan kumpulan mometasone (36%) dan kumpulan plasebo (11%).

Pesakit yang dirawat dengan fluticasone, lebih jarang daripada pesakit yang diberi mometasone dan plasebo, menggunakan ubat tambahan (contohnya, kalium vasokonstriktif di hidung) untuk meringankan keadaan: kekerapan penggunaan 42, 47 dan 58%, masing-masing, untuk fluticasone, mometasone dan plasebo.

Kesan sampingan dengan fluticasone juga jarang dilaporkan (terutamanya, faringitis dan gangguan gastrointestinal),

Apa yang lebih baik nasonex atau nazarel?

Bahan aktif semburan Nazarel adalah fluticasone propionate (50 μg / dos), oleh itu, dengan membandingkan keberkesanan ubat dengan keberkesanan Nazonex, kita dapat mengatakan bahawa, seperti dalam kes Flixonase dan Avamis, ia dapat dibandingkan.

Hasil kajian dan sensasi subjektif pesakit yang menggunakan GCS endonasal yang berbeza mengesahkan bahawa kedua-dua ubat tersebut berkesan dan selamat. Walau bagaimanapun, kelebihan Nazarel adalah kosnya yang jauh lebih rendah (kira-kira 330-350 rubel untuk 120 dos).

Nasonex semasa mengandung

Selepas ubat dimasukkan ke dalam rongga hidung pada dos terapeutik maksimum yang dibenarkan, bahan aktifnya tidak dapat dikesan dalam darah walaupun pada kepekatan minimum.

Oleh itu, potensi ketoksikan pembiakannya (termasuk kesan pada kesuburan lelaki / wanita dan kesan pada organisma yang sedang berkembang) tidak dapat diabaikan.

Walau bagaimanapun, kerana fakta bahawa kajian terkawal dengan baik mengenai kesan mometasone furoate pada tubuh sekiranya penggunaannya semasa kehamilan dan penyusuan belum dijalankan, semburan tersebut harus diresepkan kepada wanita hamil, ibu yang menyusui, dan wanita yang hanya mengandung anak kes-kes di mana jangkaan kesan terapi membenarkan potensi risiko kepada janin / bayi baru lahir.

Bayi yang baru lahir yang ibunya mendapat GCS semasa kehamilan harus diperiksa untuk kemungkinan hipofungsi korteks adrenal.

Ulasan mengenai Nazonex

Ulasan mengenai Nazonex Sinus / Nazonex kebanyakannya bagus. Lebih daripada 80% pesakit yang menggunakan ubat melaporkan peningkatan yang sangat pesat, menjadikan alat ini alat yang sangat diperlukan dalam memerangi rinitis alergi bermusim dan sepanjang tahun.

Lebih-lebih lagi, beberapa pesakit yang telah menggunakan ubat vasokonstriktor selama bertahun-tahun mendakwa bahawa ia adalah semburan Nazonex yang membantu mereka menghilangkan ketagihan ini..

Walau bagaimanapun, ada orang-orang yang ubatnya tidak sesuai atau tidak memberikan hasil yang diharapkan, yang mungkin disebabkan oleh reaksi individu badan terhadap rawatan yang ditetapkan..

Kumpulan ulasan yang berasingan adalah ulasan Nazonex untuk kanak-kanak. Bagi kanak-kanak, penyemburan ubat ini diresepkan paling kerap dengan adenoid, jika percambahan tisu limfoid adalah akibat alergi. Walaupun ubat itu adalah hormon, ibu percaya bahawa lebih baik menjalani rawatan daripada menghantar anak untuk menjalani pembedahan.

Sekiranya kita membincangkan keberkesanan Nazonex dengan adenoid, maka dinamika positif menjadi cepat terlihat, bagaimanapun, hanya jika rejimen rawatan dipilih dengan betul.

Kelebihan besar ubat adalah bahawa bahan aktifnya diserap dalam jumlah yang tidak dapat diabaikan dan tidak mempunyai aktiviti sistemik. Berkat ini, Nasonex, tidak seperti kebanyakan analog, boleh digunakan sejak usia dua tahun.

Perlu diingatkan bahawa ada, walaupun sangat jarang, ulasan di mana ibu-ibu yang menggunakan Nazonex untuk merawat anak mengadu bahawa setelah menjalani rawatan, semua ubat-ubatan lama yang diresepkan kepada anak sebelumnya tidak berfungsi dan bahkan tidak memberikan kelegaan sementara.

Ulasan doktor mengenai Nazonex menunjukkan bahawa kortikosteroid endonasal tidak menyembuhkan sepenuhnya rhinosinusitis polipous dan rhinitis alergi, tetapi mereka dapat sepenuhnya - dan secepat mungkin - menghentikan gejala rhinitis alergi dan dengan ketara melambatkan masa kambuh pertumbuhan polip hidung.

Ubat-ubatan kumpulan ini adalah satu-satunya ubat yang keberkesanan klinikalnya dalam rhinosinusitis polip kronik disahkan oleh ubat berdasarkan bukti.

Berapa harga Nazonex?

Harga di Ukraine

Harga Nazonex Sinus (60 dos) di bandar-bandar besar di Ukraine (di Kharkov, Kiev, Dnepropetrovsk, dll.) - 245 UAH. Anda boleh membeli Nazonex (penurunan, 140 dos) secara purata dengan harga 485 UAH.

Harga Nasonex di farmasi Rusia

Harga semburan Nazonex Sinus di St Petersburg dan Moscow adalah dari 440 rubel, harga sebotol yang mengandungi 120 dos ubat adalah dari 780 rubel.

Selain itu

Pengilang tidak menghasilkan titisan hidung nasonex. Satu-satunya bentuk dos ubat adalah semburan hidung dos bermeter.